Електроконвектори опалення є приладами, призначеними для обігріву житлових та різних виробничих приміщень. Вони нагрівають повітря та підтримують необхідну температуру шляхом розподілу гарячого та холодного повітряних потоків.
Дані прилади мають велику сферу застосування. Їх можна використовувати як основне або додаткове джерело тепла в заміських будинках, квартирах, офісах або торгових павільйонах. Вони дозволяють створити збалансовану схему розподілу тепла, єдиним обов’язковим параметром є наявність електрики.
Принцип дії
Електроконвектори опалення працюють на основі природної циркуляції повітря. В даний час широко поширені два види подібних пристроїв:
– внутрішньопідлогові;
– настінні.
Їхня основна відмінність полягає в способі монтажу. Внутрішньопідлогові монтуються безпосередньо в стяжку підлоги, а настінні можна прикріплювати до стін або ставити на підлогу.
Під час роботи знизу до нагрівального елементу надходить холодне повітря. Далі він нагрівається, розширюється і виходить у приміщення через ґрати, розташовані у верхній частині.
Великою популярністю користуються електроконвектори опалення, оснащені вбудованими вентиляторами, які призначені для збільшення тепловіддачі та зменшення кількості пилу в приладі. Від пристроїв, в яких немає примусової вентиляції, вони відрізняються наявністю незначного шуму під час роботи.
Вибір конвектора
Вибираючи цей прилад, слід брати до уваги кілька важливих параметрів. Зокрема, потрібно знати площу опалювальних приміщень, оскільки це дозволить визначити необхідний рівень потужності конвектора. Недостатня потужність пристрою є причиною низького рівня тепла у приміщенні. Слід враховувати і енергоспоживання приладу, а також час, необхідний для нагрівання повітря до заданої температури. Чітке визначення розмірів пристрою дозволить гармонійно вписати його в інтер’єр квартири чи заміського будинку.
Переваги і недоліки
Основною перевагою даних пристроїв, порівняно з іншими аналогічними виробами, є відсутність підготовчих робіт. Для початку використання достатньо придбати конвектор та встановити його у приміщенні. Поряд з цим, електроконвектори опалення також мають такі позитивні властивості, як:
низька вартість;
простота експлуатації та монтажу;
екологічна безпека;
відсутність гучного шуму під час роботи;
високий ККД;
низька інерційність обігріву.
За словами фахівців, позитивною якістю є і невелика кількість часу, яка потрібна для нагрівання повітря до потрібної температури (кілька хвилин) і немає необхідності в прокладанні металевих труб для опалення, батарей.
Недоліками подібних приладів є:
– збільшення циркуляції пилу за рахунок конвекції,
– витрати великої кількості електроенергії,
– а також накопичення основної частини тепла біля стелі.