Робота зі стіновими блоками з пористого бетону потребує особливого підходу та організації. У цій статті ми розглянемо основні моменти, які необхідно враховувати. Отже, що нам знадобиться:
штроборіз чи болгарка для розрізання стінових блоків;
ножівка;
сучасна кельма або виска;
гумова збірна або розбірна киянка;
рубанок для роботи з бетоном;
рівень вирівнювання стін;
шпатель будівельний;
електричний дриль.
Перед початком робіт потрібно переконатися, що на фундаменті якісно укладено сучасний гідроізоляційний матеріал. Це допоможе захистити бетон від дії вологи. Гідроізоляція фундаменту здійснюється в більшості випадків рулонними матеріалами.
Починати кладку стінових блоків слід з особливим старанням, адже саме від першого ряду кладки залежатиме весь кінцевий результат. Починати класти блоки треба з найвищого кута будови, висота в даному випадку визначається нівеліром. Тут використовується цементний розчин 2 см.
Подібний підхід до укладання блоків дозволяє максимально вирівняти всі відхилення по горизонталі, а також нерівності. Як тільки укладете 3-4 блоки, перевірте горизонтальну та вертикальну рівність кладки за допомогою будівельного рівня. Для вирівнювання нерівностей використовуйте заздалегідь приготовлені киянки. Далі переходьте до іншого високого кута та продовжуйте кладку. Після того, як буде укладено 1 ряд, натягніть між двома кутами будівельний шнур, яким здійснюється кладка решти першого ряду.
Як перший ряд по всьому периметру викладений, можна приступати до кладки другого ряду. Але запам’ятайте, тут використовуватиметься вже інший розчин. Ось як його приготувати: беремо мішок суміші, розводимо її за допомогою електричного дриля. Намагайтеся довести густоту розчину до кашоподібної маси.
У процесі роботи вам знадобиться розрізання блоку. Робити це потрібно спеціальною ножівкою бетону, яку ви заздалегідь приготували. Після укладання першого ряду вичікується рівно 1,5 години. Потім приступає до укладання другого ряду. Кладка другого ряду здійснюється за принципом першого. Щоразу перевіряйте рівність блоку, підбивайте його у разі потреби, обробляйте рубанком. Як тільки буде готовий другий ряд, знову необхідно почекати півтори години, щоб розчин застиг.
Надалі ряди викладаються поперемінно використанням так званої перев’язки. Її глибина має становити понад 10 см.
Насправді самостійно збудувати будинок з бетонного стінового блоку не так вже й складно. Єдине, що вам потрібно буде купити якісний матеріал.